nabízíme také
odvlhčovače
 

O kondenzačním způsobu sušení

Díky našemu způsobu sušení si dokážete sami kvalitně vysušit řezivo. Tím si zajistíte, že Vaše práce a um vložený do výrobku, nepřijde vniveč kvůli použití nedostatečně vysušeného řeziva. Kromě toho ušetříte i nezanedbatelnou část nákladů na dopravu řeziva do sušárny a zpět. Vaši pracovníci se budou moci naplno věnovat odborné práci.

Nemusíte kupovat drahou sušící komoru - můžete si ji sami vyrobit ze dřevních materiálů podle našich plánů, které Vám poskytneme. Pořízení takové sušící komory vás vyjde na zlomek ceny.

Osvědčená švédská technologie, vyráběná již 25 let, je zárukou spolehlivé činnosti celého zařízení. Jednoduchá obsluha Vám zabere denně několik minut Vašeho času, zařízení nepotřebuje stálou obsluhu. Pro činnost zařízení není potřeba teplovodní kotel.

Nahřátí řeziva je možné elektrickým topením, který je v činnosti pouze krátce. Po dobu sušení je potřeba tepla kryta kondenzačním přístrojem (agregátem), který je uvnitř komory a pracuje na principu tepelného čerpadla.

Sušení probíhá při nízké teplotě a nejnižší možné vlhkosti vzduchu. Je tedy šetrné vůči dřevu, nevznikají deformace ani praskání dřeva. Je možné sušit společně řezivo o různé síle i druhu. Delší doba sušení u měkkého dřeva (ve srovnání s klasickou sušárnou) je spíše výhodou – dřevo je stabilizované, prosušené až do středu a zachovává si původní tvar. Lze tedy sušit i polotovary, přířezy, nákližky apod.

 
prkna mapka